O mně

Vít Libovický čaj meditace

Říkají mi Vítek.

Píši o tom, jak rozvíjet svůj potenciál a udržovat vyrovnanost v dnešním rychlém světě. Ne, že bych se považoval za experta, ale s o to větším zápalem bádám, zkouším, objevuji a o své (ne)úspěchy se dělím s ostatními.

S oblibou vše analyzuji, plánuji, rozebírám, pitvám a zjišťuji, proč jsou věci tak, jak jsou. Snažím se nezůstávat na místě a neustále se něco učit a poznávat.

Jako malý jsem prodával rodičům papírové vlašťovky a také knížky, které jsem našel v jejich knihovně. Důmyslný byznys plán! Nevědomky jsem se už tehdy připravoval na budoucí kariéru – dnes mě podnikání živí.

Na gymplu jsem se rozhodl, že chci rozjet vlastní byznys. Ve škole nás neučili nic o podnikání, ale četl jsem knihy osobního rozvoje, hltal blogy digitálních nomádů, učil se programovat a pracoval na svých vlastních projektech.

Mementerra

V prosinci 2016, půl roku po maturitě, jsem rozjel svůj první úspěšný byznys. Vytvořil jsem zážitkovou knihu pro zamilované, Our Love Challenges, umístil ji na eshop a spustil první placené kampaně na Facebooku.

Později jsem se spojil s kamarádem Davidem z ekonomky a dalšími úžasnými lidmi. Společně jsme vytvořili nové kreativní knihy a deníky a začali je vydávat pod značkou Mementerra.

Tým Mementerra

Náš tým nyní čítá 7 hlavních členů a více než 10 externích. Vytvořili jsme přes 30 originálních produktů a v ČR a na Slovensku jich prodali více než 50 000. Často sám žasnu, kam jsme za pouhé 4 roky došli.

Bosques

S Davidem jsme také založili firmu Bosques Technologies. Milujeme dřevo a milujeme technologie – na eshopu Bosques spojujeme obě věci dohromady. Prodáváme designovou elektroniku z pravého dřeva.

Flip Click Clock chytrý budík

Je libo bambusový budík nebo chytré pochodňové světlo?

Mindset Upgrade Podcast

V září 2020 jsem spustil podcast, o kterém jsem přemýšlel více než rok a půl. Začal jsem nahrávat rozhovory s lidmi, kteří mě osobně inspirují jejich způsobem žití a přemýšlení.

Povídám si s nimi o tom, jak se rozvíjet, jít svojí cestou a přemýšlet o věcech jinak. Jak vystoupit z „běžné reality“ a žít ten nejnaplněnější život. Řešíme podnikání, produktivitu, meditaci, duševní rozvoj, finance, rituály, zvyky, filosofické myšlenky,… a cokoliv dalšího, co zrovna připluje.

Mindset Upgrade Podcast logo – vědomý život, seberozvoj, podnikání

Týdenní Výcuc

Každý pátek posílám newsletter s 5 nejužitečnějšími tipy 📚myšlenkami 💭 a life-hacky 🚀 mého týdne. Říkám mu Týdenní Výcuc. Odebírají ho stovky lidí a píší mi, že prý stojí za to. 🙂

  Rozcestník

  Vytvořil jsem chytrého průvodce vaším nejlepším rokem. Zvědomíte si své hodnoty, vize a krok po kroku začnete naplňovat své sny. Chcete dát vědět, až na podzim vyjde nový ročník? Klikněte na odkaz níže.

  Rozcestník – abys letos nesešel ze své cesty a připravil se na nejlepší rok 2021

  Detox hlavy

  Jaké by to bylo, cítit se každý den skvěle?

  Mentální pohodou se zabývám už od roku 2013. Podstoupil jsem několik výzev jako pobyt ve tmě, intenzivní 10denní meditační Vipassana retreat, ceremonii s očistnou žábou Kambo a holotropní dýchání. Pro zkvalitnění života ale není potřeba razantních změn – někdy se stačí kvalitně vyspat a poděkovat za to, že jste naživu. Sepsal jsem knihu Detox hlavy: 7 taktik pro čistou mysl a skvělý pocit z každého dne.

  Vizualizace

  To, jak se cítíte, utváří celý váš život. Vytvořil jsem vedenou MP3 vizualizaci, která vás hned ráno „nakopne“ a vyladí do nového dne. Mně zkvalitňuje život už více než půl roku. Rád vám ji pošlu do Messengeru. ↓

  Kam dál?

  Sledovat mě můžete na Facebooku, LinkedinuInstagramu.

  Dále můžete prozkoumat témata, která mě baví nejvíce:

  Podnikání

  Produktivita

  Transformace

  Rovnováha

  Nejpřínosnější knihy

  • The 4-Hour Workweek – Tim Ferriss
  • Journey Into Oneness – Michael J. Roads
  • The Mind Illuminated – Culadasa
  • Awareness – Anthony De Mello
  • Own the Day, Own Your Life – Aubrey Marcus
  • Anything You Want – Derek Sivers
  • Zero Limits – Joe Vitale
  • Dále viz Reading list

  Nejoblíbenější…

  • Citát – „It is often not serenity that is needed by a student but the ability to stay present when the mind is caught in a storm.“
  • Nástroj – šamanský buben a djembe
  • Film – Pán prstenů: Návrat krále
  • Cizí země – Austrálie!
  • Hudba – Carioca, Sean Koch, Alt-J, Oliver Shanti
  • Rituál – studená sprcha
  • Hřích – hořká čokoláda

  Připoj se k 440+ lidem odebírajícím Týdenní Výcuc. Každý pátek sdílím 5 nejužitečnějších tipů 📚myšlenek 💭 a life-hacků 🚀 týdne ze světa podnikání a seberozvoje. Bude super, když se přidáš. 🙌

   „Jediný newsletter, který ještě čtu.“
   Dalibor Herbrich
   Dalibor Herbrich
   CEO QuickJobs