Nástroje

Zdroje, doporučení a nástroje, které mi usnadňují život

Vytvořil jsem seznam nástrojů, které mi pomáhají v podnikání i každodenním životě. Některé z odkazů jsou affiliate odkazy, tzn. když na ně kliknete a začnete danou službu využívat, dostanu drobnou provizi. Doporučuji pouze nástroje, které sám spokojeně využívám. 

ActiveCampaign

Software, na kterém frčí emailing Mementerry, kterou jsem spoluzaložil. V ActiveCampaign si snadno vytvoříte automatizované sekvence emailů za pomocí nespočtu použitelných pravidel a podmínek. Tarify začínají na 9 dolarech za měsíc.

Mailchimp

Další emailingové řešení, které využívám třeba pro zasílání Týdenních Výcuců. Oproti ActiveCampaign je zdarma a v začátcích si s ním vystačíte.

Mailbird

Emailový klient, který sjednocuje všechny mé emaily pod jednu střechu. Nemusím se přihlašovat přes stránky jednotlivých poskytovatelů, ale vše mám v aplikaci Mailbird. Je to něco jako Outlook, jen uživatelsky přívětivější a přehlednější 🙂

Wedos

Nejpopulárnější český webhosting. Chcete-li založit web a hledáte webhostingové řešení, wedos je ověřeným hráčem na trhu. Nemá nejpřehlednější uživatelské rozhraní, ale to je snad jeho jediná vada. S kuponem WN750LDQUT získáte 50% slevu na tarif NoLimit a já dostanu malou provizi. Díky 🙂

Cloudways

Webhosting, na kterém dlouho běžela mementerra.cz i tento web. Nabízí snadnou škálovatelnost a je přehlednější než Wedos. Také je ale dražší.

Forpsi

Zde registruji všechny domény. České domény s koncovkou .cz stojí na rok cca 175 Kč.

Elementor

Plugin pro WordPress, kterým tvořím teď už všechny weby. Dříve jsem používal plugin Divi, ale Elementor mi přijde rychlejší a vychází k němu stále nová rozšíření. Pokud máte v plánu tvořit jeden nebo více webů každý rok, kupte si premiovou verzi, ve které najdete předpřipravená řešení snad pro vše, co byste mohli potřebovat.

Manychat

Nástroj pro vytvoření Messenger chatbota. Sepsal jsem článek Jak snadno vytvořit Facebook Messenger chatbota, který šetří čas a buduje váš byznys.

Evernote

Aplikace pro zaznamenávání čehokoliv. Synchronizuje poznámky napříč všemi vašemi zařízeními a díky možnosti štítkování poznámek ve svých záznamech najdete to, co hledáte, rychleji, než třeba na Google Drive.

Todoist

Dříve jsem tento todo-listovací nástroj využíval denně. Aktuálně ho používám k tvoření seznamů k odškrtání, například wishlist, seznam knih, recepty k uvaření, místa k navštívení atd. Todoist je zdarma a neznám appku, která by mi pro účely todolistování vyhovovala více (kromě metody papír a tužka).

TransferWise

Služba umožňující převody mezi měnami za mnohem výhodnější podmínky než nabízí běžné banky. Po registraci si můžete vytvořit účty v kterékoliv měně a výhodně mezi nimi konvertovat peníze. Nechal jsem si od nich zaslat fyzickou platební kartu, se kterou platím v cizině a vyhýbám se tak drahým poplatkům za konverze měn.

Google Drive

Bez Google Drivu už neumím existovat. Ukládám na něj vše, o co nechci přijít, tvořím v něm sdílené dokumenty a tabulky a synchronizaci a snadné ovládání zajišťuje jejich desktop aplikace Backup and Sync, takže v Drivu naviguji v klasickém průzkumníku souborů, což je rychlejší, než Drive používat v prohlížeči.

Notion

Naprosto skvělá aplikace pro osobní i firemní produktivitu. Tvořte nástěnky, seznamy, kalendáře, tabulky, vytvořte si todo listy a úložiště firemních postupů, zkrátka přizpůsobte si Notion přesně tak, jak potřebujete. Chvíli trvá, než se v něm zorientujete, ale vynahradí vám to velkou škálou možností přizpůsobení, abyste si v něm mohli vytvořit svůj virtuální domov.