Zpět na blog

Epizodu můžete poslechnout těmito způsoby:

Poslouchej na Spotify
Poslouchej podcast Mindset Upgrade na Youtube
Poslouchej na Apple podcasts
Poslouchej na Google Podcasts

Jestli na některé z platforem nemůžete novou epizodu najít, zaklikněte si odběr, ať na vás vyskočí ihned, jakmile bude k dispozici – distribuce (obzvlášť na Apple Podcasts) někdy chvíli trvá.

A o čem to dnes je?

Slávek Král (slavekkral.cz) je cestovatel, dobrodruh a bloger.

Pořádá cestovatelský Travel stand-up festival a vydal knihu Stopařův průvodce zeměkoulí 🌎.

Je také držitelem rekordu zapsaného v České knize rekordů v nejdelším autostopu 👍 (300 000 km) a je známý tím, že poslední dva roky všude cestuje se svou fenkou Cory. Bavíme se o tom, jak se člověku na cestách změní přístup k životu i o tom, jak ustát situace, kdy vám jde o život.

„Svět bezpečné místo pro život a rozhodně to není takové, jako nám cpou v televizi. Nastopoval jsem přes 300 000 km v 86 zemích světa a 21 státech v USA a lidi mi pořád říkají že je to nebezpečný.“ – Slávek Král

Díky koronaviru si Slávek na chvíli oddechl od cestování a napsal knížku Stopařův průvodce zeměkoulí, která je plná jeho vtipných (fakt se při čtení nepřestávám smát) a oči-otevírajících příhod z cest kolem světa. Zajímalo mě, jak se taková kniha píše 🖊 a jestli je to fakt tak náročné, jak všichni většina spisovatelů tvrdí.

Popovídali jsme si i o byznysové stránce vydání knihy, tedy jak vybrat kvalitního editora, jak se nespálit při spolupráci s nakladatelstvím a kolik peněz si může autor vydělat 💰.

P.S. V rozhovoru se také dozvíte, jak prodávat knížku přes Tinder.

Přeji vám krásný a taky zábavný poslech!

Připoj se k 440+ lidem odebírajícím Týdenní Výcuc. Každý pátek sdílím 5 nejužitečnějších tipů 📚myšlenek 💭 a life-hacků 🚀 týdne ze světa podnikání a seberozvoje. Bude super, když se přidáš. 🙌

    „Jediný newsletter, který ještě čtu.“
    Dalibor Herbrich
    Dalibor Herbrich
    CEO QuickJobs