Zpět na blog
Pst... Než se začteš...
Zrovna probíhá 14denní Mindset Detox. Chceš se přidat? Sleduj mě na Instagramu nebo Facebooku 🙂
Sledovat na Instagramu

Pokud jste v minulosti zazdili myšlenku psaní deníku, je čas zamyslet se. Trávili by Charles Darwin a Winston Churchill tolik času psaním deníků, když by to k ničemu nevedlo? Nejde říct, že by neměli nic lepšího na práci.

Deník není jen pro rozpolcené teenagerky a nezačíná slovy Milý deníčku. Tedy pokud nechcete, aby začínal slovy Milý deníčku. Dle gusta.

Psát deník znamená uvolnit si prostor v hlavě a zachytit myšlenky, které by vám jinak unikly. Denně vám jich hlavou prolítnou desítky tisíc. Říká se, že 60 tisíc. Většina z nich je pravděpodobně zanedbatelný bordel (alespoň já to tak mám), ale vždy se objeví pár takových, které stojí za to zaznamenat.

Můžete si zapsat dva bullet pointy týdně nebo popsat tří stránky denně. Můžete psát, za co cítíte vděčnost, co vás rozhodilo nebo v čem se chcete zdokonalit. Psaní deníku nemá pravidla.

Psaní deníku a jeho výhody - journaling

Během dne můžete deník využít jako odkladiště mysli, ke kterému se později budete vracet pro inspiraci a pro nové vhledy získané propojováním zdánlivě nesouvisejících myšlenek.

Večer si s deníkem a šálkem čaje můžete sednout ke stolu a doslova se z celého dne vypsat. Projdete si uběhlý den událost po události, zanalyzujete, co se vám povedlo a v jakých situacích se chcete příště zachovat jinak. Poděkujete za vše, co jste si uvědomili, uzavřete tak den a půjdete spát s čistou hlavou.

Psaní deníku je formou meditace, která vám pomůže zpomalit, rozuzlit zapeklité situace, vytvořit si vztah se svou myslí a odhalit aspekty své osobnosti, které by vám zůstaly skryty.

Pokud již deník píšete, gratuluji. Pokud ne, pořiďte si krásný sešit (miluji Piiir) a popište první stránku. Když zjistíte, že journaling není pro vás, také vám gratuluji – jste o krok blíže tomu zjistit, co pro vás je.

Tak co… journaling ano, nebo ne?

Mnich se slunečními brýlemi

Baví tě rozvíjet se?

Co takhle dostat každý pátek krátký Týdenní Výcuc s 5 tipy pro seberozvoj? Žádný spam, jen přínosné myšlenky 💭, odkazy 📚 a life-hacky 🚀, které jsem za týden posbíral.

✔️ již odebírá 370+ lidí
✔️ přečteno za 60 vteřin